Naujienos

VJG direktorės laiškas 2021 m. spalio mėn.

vjg logo

Mielos alumnės ir alumnai,

 Jeigu viskas klostytųsi taip, kaip mums norėtųsi, gyventi pasidarytų nebeįdomu.

Pusantro mėnesio mokslo metų laiko atkarpa tirštai sodri patirčių, patvirtinančių, kaip yra įdomu gyventi: pažinti ir atpažinti gimnaziją kaip bendruomenę; jausti su(si)telktumo lygį; rūpesčio ne tik savimi, bet ir kitu svorį. Juolab kad rūpestis kitu (lot. Cura personalis) yra vienas svabiausių jėzuitų ugdymo tapatybės bruožų.

Per pusę mėnesio (nuo rugsėjo 10 d. iki spalio 5 d.) bendromis pastangomis pavyko pasiekti aktualių pokyčių – SAM ir ŠMSM sprendimų dėl srautų dydžio nustatymo keitimo, galimybės įtraukti į mokinių periodinio testavimo procedūras ir kitus bendruomenės narius, ne tik mokytojus ir darbuotojus. Pagal galimą scenarijų administracijos komanda sukūrė dar vieną ugdymo proceso organizavimo modelį ir paleido į gyvenimą. Su nepatogumais, kurie buvo įvardyti tiek tėvams, tiek mokiniams, tiek mokytojams. Tai saugikliai, kuriuos išjungėme ir grįžome į pilną kontaktinį ugdymą. Yra ir kita patiriamų nepatogumų pusė – auginanti. Tereikia ja tinkamai pasinaudoti.

Tėvų komiteto iniciatyva ir rūpesčio gimnazijos vaikais dėka, turime spalio ir lapkričio mėnesiais po dvidešimt savanorių, padėsiančių vykdyti profilaktinius mokinių testavimus. Ačiū tėvelių teisininkų komandai už gimnazijos reikmėms pritaikytą savanorystės sutarties formą. Nuo spalio 1 d. testavimo organizavimu rūpinasi COVID-19 duomenų operatorius (įsteigtas etatas, skelbtas konkursas, padaryta atranka). Šias pareigas eina dar viena VJG alumnė Miglė Selenė (buv. Tubytė, 2012 metų laida). Miglė kaupia, sistemina, atnaujina imunizacijos duomenis, juos teikia visuomenės sveikatos priežiūros specialistei atliekant epidemiologinį tyrimą.

Džiaugiamės pirmosios šių mokslo metų olimpiados – Lietuvos gamtos mokslų – trofėjais: dvi pirmąsias vietas iškovojo II-okas Jurgis Kemeklis ir III-iokas Matas Garbaravičius, antroji vieta atiteko 8-okui Titui Balčiūnui. Pasaulinėje gamtos mokslų olimpiadoje Lietuvai atstovaus visi trys mokiniai (komandoje – šeši).

Mokiniai į pilną kontaktą sugrįžo su trenksmu (kitomis dovanomis): jau antradienį (spalio 5 d.) sulaužytas pirmas klozetas (namuose tai daryti akivaizdžiai nepatogu), išrinkinėti pirmieji suolai. Ketvirtadienį – pirmas vietinis gaisras: kabinete eksperimentuota, kiek degus yra dezinfekcinis skystis, gaminti ugnies kamuoliai. Sveikintina, kad veikėjai prisipažino, detaliai apibūdino savo pavojingus eksperimentus. Ką nors padegti, deginti yra gimnazijos septintokų tapatybės dalis. Jei nepadega septintoje klasėje, rimtesni reikalai vyksta net ir gimnazijos klasėse.

Svarbu pastebėti, kad laikantis įmanomų saugumo reikalavimų per šį laikotarpį sėkmingai įvykdytos bendruomenės formavimo programos Guopstose bei pradėtos vesti rekolekcijos 8-ųjų klasių mokiniams, gimnazijoje – vertybių ugdymo dienos 6-okams. Taip, kaip planuota mokslo metų ugdymo plano kalendoriuje.

Spalio 9 d. Mokinių parlamentas pirmąkart gimnazijos istorijoje organizavo per 100 dalyvių sutraukusį TedxYouth@VJG renginį Maži dideli dalykai, vykusį Paupio Pasakos kino teatre. Puikus dalinimosi laikas apie motyvaciją, įkvėpimą atrasti save ir taip būti dėl kitų. Renginiu mokiniai liudijo brandą, discipliną, organizacinius įgūdžius, pilietiškumą, pasitikėjimo jais vertę.

Spalio pradžioje vyko ir Mokinių parlamento rinkimai. Išrinkta nauja mokinių savivaldos komanda (prieš tai Steigėjo patvirtinta nauja Statuto redakcija). Mokinių parlamento prezidente išrinkta III-iokė Lidija Radzevičiūtė.

Nuo spalio 5-osios dienos Lojoteka laukia lankytojų nuo 17 iki 19 val.; šeštadieniais – nuo 11 iki 16 val. Mokiniai, turintys galimybių pasus, taip pat kviečiami vakaroti. Tikimasi (jei epideminė situacija bus palanki) bendruomenei ir miestiečiams pasiūlyti įdomių susitikimų ir veiklų.

Nuo spalio 1 d. gimnazijoje darbą pradėjo ir logopedė Vaida Valentienė. Tampame turtingi pradinukų skaičiumi, reikalingi ir specialistai, kurių iki šiol neturėta. Visą mėnesį tėvystės atostogose esantį biologijos mokytoją Simą Ignatavičių vaduoja mokytoja Justina Karčiauskaitė. Esant gamtos mokslų mokytojų stygiui Vilniaus mieste, tikrai džiaugiamės faktu: galimybe net ir laikinai turėti vaduojantį dalyko mokytoją.

Socialinės praktikos koordinatorė Gabrielė dalinasi Maisto banko padėka mūsų mokiniams ir šeimoms (už vaikus). Aktyviai, atsakingai, disciplinuotai ir gausiai atsiliepta ir įsijungta į organizuotą akciją.

Gimnazija, rūpindamasi ir mokytojų saugumu, suteikė galimybę gimnazijos lėšomis atlikti antikūnų kiekio nustatymo testą (įvertinti ir revakcinacijos poreikį). Ja pasinaudojo 90 asmenų. Jau turime ir vakcinuotų mokytojų, susirgusių Covid-19 liga. Laukiame sprendimo dėl trečiosios stiprinančios dozes.

Spalio mėnesio laišką Jums norėtųsi baigti šypsenota Marko Tveno fraze: Šūkavimas nieko neįrodo. Višta, padėjusi kiaušinį, dažnai taip kudakuoja, tarsi būtų padėjusi nedidelę planetą. Ne šūkaudami, bet veikdami padėjome didelę planetą kartu.

ses. Edita

2021-10-14

© Vilniaus jėzuitų alumnų asociacija